VLIV KVĚTIN NA ŽIVOT

DARUJ KVĚTINU

Květina vám může pomoci nejen na pracovišti, ale i doma v rodinných vztazích. Jak potvrzují výsledky jiné studie od vědců z Rutgers University, nazvané "Enviromentální přístup k pozitivním emocím: Květiny", darovat květinu znamená věnovat úsměv. Bez ohledu na věk či povahu, 100 procent účastníků této studie se rozzářilo během pěti vteřin poté, co dostali květinu. A nejen to, v rámci této studie se opět prokázaly i pozitivní účinky na depresi a povzbuzenou schopnost se družit a přátelit s jinými lidmi.

Je to tak, s květinou je pohled na svět optimističtější, a to i pokud zrovna nic nevypadá růžově. Ať už si vyberete jakoukoli barvu či druh, květinové poselství je jednoznačné. Vyzařuje romanci, péči, klid i spontánní nápady, a o to vše se rozdělí i se všemi kolem vás. Zkrátka výborný recept na podzimní splín. Udělejte si období začínajících plískanic radost květinou a uvidíte, že se vám úsměv na tváři jen tak neztratí!

Květiny v pokoji...

Víte, že k pocitu pohody a relaxace nám může pomoci i obyčejná květina?

Ano, i tak triviální věc jako je rostlina může léčit. Často se jimi obklopujeme, ale většinou ani netušíme, jak blahodárné pro náš organismus mohou být. Jejich léčivé kouzlo nespočívá pouze ve vytvoření příjemné atmosféry bydlení a pozitivním působení zelené barvy na člověka. Mohou být i účinnou prevencí některých potíží nebo dokonce chorob.

Se zelení si totiž do bytu přinášíme kousek přírody, který se podílí na pohlcování škodlivin z ovzduší. Rostlina reguluje svou vlastní rovnováhu vypařováním vody z listů, a tak napomáhá regulovat i vlhkost vzduchu ve svém okolí. Pokojové rostliny se tak stávají v pravém slova smyslu spojením s přírodou.